Gelinlik Modelleri Nelerdir?

GELİNLİK MODELLERİ

Evlenmeye karar veren bir kadın için giyeceği gelinlik çok önemlidir. Prenses, balık, dantelli, dekolteli, kabarık, bohem, helen ya da vintage, hangi tarza sahip olursa olsun her kadın, gelinlik modelleri arasında en güzelini giymek ister. Birbirinden güzel gelinlik modelleri içerisinde kendine uygun olan gelinliği seçmek ise oldukça yorucu bir süreçtir. Bunun için öncelikle düğün konsepti ve yeri belirlenmeli, ardından gelinlik modelleri incelenmelidir. Yüzlerce gelinlik modelleri sunulurken, kafaların karışmaması için nasıl bir düğün gerçekleştirileceğinin planını öncesinde yapmak, gelinlik seçiminde sizin için avantaj sağlar.

Gelinlik modelleri içerisinde konsepte uygun gelinlik seçerken, aynı zamanda vücudunuzun yapısını da göz ardı etmemeniz gerekir. Kabarık mı, düz mü, yoksa straplez mi, balık mı? Hangisi vücut tipinize uygunsa ona göre karar verin. Çünkü her model, her kişide güzel durmayabilir.

Vücut yapım nedir? Sorusuna cevap arıyorsanız, “Gelinlik Seçme Rehberi” yazımıza göz atabilirsiniz.

GELİNLİK MODELLERİ NELERDİR?

MP34-PRENSES-MODEL-İŞLEMELİ-GELİNLİK
Prenses Gelinlik Modelleri

Prenses Gelinlik Modelleri:

Prenses gelinlik modelleri, gelinlik denilince hemen herkesin kafasında canlanan gelinlik modellerinin başında gelir. Sanki bir balo salonunda özel bir davette olduğu hissi yaratan bu kabarık model, genellikle salon düğünleri için tercih edilen gelinlik modelleri arasında yer alır.

Vintage Gelinlik Modelleri:

Son yılların gözde gelinlik modeli olan vintage gelinlik modelleri, ilhamını 50’li yıllardan alarak genç kızların gönlünde taht kurmayı başardı. Özellikle nostaljiden vazgeçemeyen gelin adaylarının ilk tercihi olan vintage tarz gelinlikler, günümüzle oldukça hoş bir uyum sağlıyor.

MP11 KABARIK TÜL ETEK DANTEL BEDEN
Dantel Gelinlik Modelleri

 

Dantelli Gelinlik Modelleri

Geçmişten günümüze tüm gelinlik modellerinin bir parçası olan dantel, genellikte zarifliği arayan gelin adaylarının tercih ettiği modellerin başında yer alıyor. Dantelli gelinlik modelleri, romantik giyim tarzı olan gelin adaylarının hayallerini uzun süre süslemeye devam edecek gibi.

Bohem Gelinlik Modelleri:

Vintage tarzı gibi son yılların en çok tercih edilen gelinlik modellerinden biri olan bohem gelinlikler, her anlamda özgür kadın havası estiriyor. Salaş, omzu düşük ya da yer yer sarkmış püsküllü bu gelinlik modelleri, 70’li yılların hippilerini günümüze taşıyor.

 

MP79 A KESİM SATEN ASKILI
A Kesim Gelinlik Modelleri

A Kesim Gelinlik Modelleri:

Hayatında rahatlığı ve sadeliği ön planda tutan gelin adaylarının tercihi olan A kesim gelinlik, aynı zamanda gösterişten hoşlanmayan gelinler için de bir seçenek sunuyor. Her boya ve kiloya uygun olan A kesim gelinlik modelleri kadınların adeta bir kurtarıcısı olmayı sürdürüyor.

Straplez Kesim Gelinlik Modelleri:

Omuz ve göğüs bölgesinin açıkta bırakıldığı bu model, gelinlik modelleri arasında tüm sezonların vazgeçilmezi olarak hâlâ yerini koruyor. Straplez gelinlik modelleri için ‘modası geçmeyen gelinlik’ tabirini kullanmak, oldukça yerinde bir ifade.

 

 

MP81 TRANSPARAN HELEN MODEL
Helen Gelinlik Modelleri

Helen Gelinlik Modelleri:

Özellikle yaz ve bahar aylarında evlenecek gelin adaylarına, konforlu bir seçenek sunan helen gelinlik modelleri, şık ve zarif tarzıyla gelin adaylarının vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Kol ve kemer detaylarıyla aynı zamanda gösterişli bir hava da estiren Helenistlik modeller, tüm gelin adaylarının göz kırpmayı sürdürüyor.

Balık Kesim Gelinlik Modelleri:

Sıklıkla uzun boylu gelin adaylarının tercihi olan balık model, vücudu saran tarzıyla cesareti elden bırakmıyor. Balık kesim gelinlik modelleri, her ne kadar hareket alanını kısıtlasa da genellikle kusursuz fiziğe sahip olan kadınlara muazzam bir şıklık sağlıyor.

Kısa Gelinlik Modelleri:

Daha çok yaz aylarında kumsal ya da kır düğünlerinde tercih edilen kısa gelinlik modelleri, rahatlığı seven, kuralları yıkan, sıra dışı gelin adaylarının ilk tercihi oluyor.

 

MP88 TRANSPARAN YARIM BALIK MODEL
Transparan Gelinlik Modelleri

Dekolteli Gelinlik Modelleri:

Derin göğüs ve sırt dekoltesi ağırlıklı olan bu model, gelinlik modelleri arasında oldukça iddialı bir seçenek sunuyor.

Üç Boyutlu Gelinlik Modelleri:

Çiçeklerle, kelebeklerle ve dantellerle bahar havası yaşatan 3 boyutlu gelinlik modelleri, daha çok kır düğünü ve otel konseptleri için tasarlanmıştır. Sadelikten uzak ama aynı zamanda abartısız bir çizgiye sahip olan 3. boyutlu gelinlikler, 2016 yılından beri gelin adaylarının tercihi olmayı sürdürüyor.

Gelinlik modelleri arasında temel diye sayabileceğimiz modellerden bahsettik, bu listeyi isteğe bağlı olarak genişletmek elbette mümkün. Zevkinize ve tarzınıza uygun, istediğiniz gelinlik modelini seçmek için Moda Perisi birbirinden farklı gelinlik modelleri ile farklılık sunmaya devam ediyor.

Moda Perisi Gelinlik Koleksiyonunu incelemek için “Gelinlik Modelleri” sayfamıza göz atabilirsiniz.

Yorumlar kapatıldı.